MC Land
Miasto/Osiedle - Wersja do druku

+- MC Land (http://forum.mcland.pl)
+-- Dział: Serwery (http://forum.mcland.pl/forum-16.html)
+--- Dział: MinePolis - MinePolis.PL (http://forum.mcland.pl/forum-17.html)
+---- Dział: Miasta (http://forum.mcland.pl/forum-59.html)
+---- Wątek: Miasto/Osiedle (/thread-138.html)

Miasto/Osiedle - kkrriss - 21-05-2014

Witam, pozdrawiam administrację i całą resztę, mam pewną sprawę..

Czemu w osiedlach nie mogę kupić działki?
Czemu miasto ma większe prawa od osiedla?
Czy to nie to samo?

Możliwe, że osiedla od tak zostały przeniesione ze starego serwera, bez kosztów.
Jednak czemu teraz ich zarządcy mają za to mieć gorsze przywileje?
Jeśli koszty są aż takie ważne, admini mogliby wycenić to, co przenieśli wcześniej, i za to, by osiedle stało się miastem zarządcy z chęcią by zapłacili.
Jeśli nie, zarządcy LI i NM zadeklarowali już, że zniszczą swoje miasta po to, aby zbudować nowe, z pełnymi prawami miast.

Czy na prawdę sprawa kilu premisji jest taka ważna?
Co zmieni możilwość dawania/podzielania cuboidów ( nw jak dokładnie to działa) dla zarządców?

trochę to chaotyczne, więc cele i postanowienia:
1. nadanie osiedlom statusu miasta po uiszczeniu opłaty
2. pełne prawa dla osiedli które stały się miastami

ps.
mój mikrofon jest zepsuty, wiec nie moge gadać na ts

Jeśli dacie mi za to mute/bana/ostrzeżenie, trudno, przeżyje.

Osiedla, miasta, żale, skargi, propozycje itd. - Shayu - 21-05-2014

Witam.

Z tej strony Shayu, założyciel, zarządca, jeden z budowniczych miasta-osiedla LI.

W dniu dzisiejszym chciałbym wszcząć dyskusję dotyczącą praw miejskich 'osiedla' LI.

Jesteśmy traktowani gorzej niż twórcy nowych osiedli, czy też miast, mimo, że nasze osiedle powstało dzięki wspólnemu wysiłkowi, tak samo jak i nowe projekty. 
Co mam na myśli? 
Otóż jeden z moderatorów wytykał mi, że nowe miasta są opłacane przez graczy i surowce są przez nich zdobywane samodzielnie. 
Otóż zaskoczę was - my również własnymi rękoma klikaliśmy w myszki żeby zarobić pieniądze oraz zdobyć surowce do budowania. 
Ponadto, praktycznie ponad połowa LI powstała za czasów działania na MP.

Stan przed przeniesieniem:
[Obrazek: Zgua7AE.png]

oraz stan po przeniesieniu z zaznaczeniem stanu poprzedniego >zapomniałem oznaczyć kawałka drogi<:

[Obrazek: CLhItEm.png]

Czy żeby być traktowani na równi mamy przygotować podanie w którym wypiszemy wszystko na temat osiedla? Uzbierać 5000$? Żaden problem.

Ponadto, chciałem poruszyć kwestie sprzedaży mieszkań na terenie LI - nie wiem czemu administracja widzi w tym taki problem. 
Zgłoszenia są odbierane raz na dwa miesiące. W czym leży wina? Czy założenie cuboida tak, aby nie nachodził na ściany jest zbyt wymagające? 
Czy może ewentualny zysk-którego najlepiej na ty serwerze nie osiągać-byłby zbyt duży(kwota 150$/mies.)?

Kolejną kwestią jest przydzielanie działek. Miałoby to się odbywać za pomocą komendy /dzialka, jednakże widząc styl budowania niektórych graczy (Debowy1 itd.) boję się o przyszłościowy wygląd osiedla, jeśli pojawi się większa ich ilość. 
Dlatego moją propozycją jest rekrutacja na działki. Wiem, że będzie to baaaaaardzo wielkie utrudnienie dla administracji ponieważ będzie notowane 1 zgłoszenie miesięcznie, ale chyba dałoby radę poświęcić 5 minut dla graczy.

Ponadto jak osiedla, czy też miasta, mają się rozwijać i przyciągać graczy, jeśli z miesiąca na miesiąc utrudniane jest wydobycie surowców oraz zarabianie funduszy na zakup surowca?

Quae vetera nunc sunt, fuerunt olim nova.
Prosiłbym osoby które nie mają nic do powiedzenia na te temat o brak umieszczania tu swoich wypowiedzi.

RE: Miasto/Osiedle - Eltic_Semar - 21-05-2014

Odpowiedzi na post kkrrissa:

Czemu w osiedlach nie mogę kupić działki?
Obecnie LI/NM nie posiada działek dostępnych dla graczy.

Czemu miasto ma większe prawa od osiedla?
Proszę o podanie konkretnego przykładu - miasta i osiedla zakładane są na zupełnie innych zasadach, jednak posiadają takie same prawa/przywileje.

Czy to nie to samo?
Nie jest to to samo - jak już wspomniałem, miasta zakładane są na innych zasadach. Osiedla powstały jako pogodzenie trybu rozgrywki z MinePolis oraz miast S1. Niestety nie było możliwości zachowania sposobu prowadzenia miast - takiego jak był na s1 w trybie rozgrywki, w wyniku czego ustalono odmienny sposób, tak by gracze z s1 mogli dalej prowadzić swoje miasta na podobnych zasadach, jakie panowały na s1.

Cytat:Możliwe, że osiedla od tak zostały przeniesione ze starego serwera, bez kosztów.

Jednak czemu teraz ich zarządcy mają za to mieć gorsze przywileje?
Jeśli koszty są aż takie ważne, admini mogliby wycenić to, co przenieśli wcześniej, i za to, by osiedle stało się miastem zarządcy z chęcią by zapłacili.

Jak już wspomniano, różnice w zasadach zakładania/prowadzenia miast były przyczyną wydzielenia dla LI i NM miana Osiedli. Jedynie zmiana zasad prowadzenia Osiedli - na takie, jakie mają miasta MinePolis mogłaby spowodować zniwelowanie różnicy między Miastami i Osiedlami.

Cytat:Jeśli nie, zarządcy LI i NM zadeklarowali już, że zniszczą swoje miasta po to, aby zbudować nowe, z pełnymi prawami miast.

Zarządcy mają prawo do decydowania o losach miasta, "zniszczenie" raczej nie wchodzi w grę - Grief na serwerze jest zabroniony. Miasto może zostać rozebrane w taki sposób, aby wygląd miasta podczas rozbiórki nie raził zmysłu estetycznego Opiekunów. Oczywiście zawsze istnieje możliwość całkowitego usunięcia Osiedla przez Opiekunów - na życzenie Zarządców.

Cytat:Czy na prawdę sprawa kilu premisji jest taka ważna?
Co zmieni możilwość dawania/podzielania cuboidów ( nw jak dokładnie to działa) dla zarządców?

Zarządcy osiedli i miast nie będą mieli podnoszonych uprawnień do tworzenia i zarządzania cuboidami.

Cytat:nadanie osiedlom statusu miasta po uiszczeniu opłaty
pełne prawa dla osiedli które stały się miastami

Uiszczenie opłaty nie wpłynie na zmianę osiedla w miasto - jedynie przyjęcie przez osiedle zasad, jakimi rządzą się miasta, mogłoby spowodować przekształcenie osiedla w miasto.

Post Shayu:

Cytat:Jesteśmy traktowani gorzej niż twórcy nowych osiedli, czy też miast, mimo, że nasze osiedle powstało dzięki wspólnemu wysiłkowi, tak samo jak i nowe projekty.

Proszę o przykłady.

Cytat:Co mam na myśli? 

Otóż jeden z moderatorów wytykał mi, że nowe miasta są opłacane przez graczy i surowce są przez nich zdobywane samodzielnie. 
Otóż zaskoczę was - my również własnymi rękoma klikaliśmy w myszki żeby zarobić pieniądze oraz zdobyć surowce do budowania. 
Ponadto, praktycznie ponad połowa LI powstała za czasów działania na MP.

Z dyskusji, którą przeczytałem w logach nie wynika, że był to zarzut/wytknięcie. Jest to jedynie nadinterpretacja wybiórczo odczytanej wiadomości. (Mam nadzieję, że na TeamSpeaku wyjaśniłem wszelkie wątpliwości.)

Cytat:Czy żeby być traktowani na równi mamy przygotować podanie w którym wypiszemy wszystko na temat osiedla? Uzbierać 5000$? Żaden problem.

Wszyscy Gracze na serwerze MinePolis są traktowani na równi z innymi. Jeżeli chodzi o zmianę Osiedla w Miasto jest taka możliwość, wiąże się to jednak ze zmianą zasad w ich prowadzeniu.

Cytat:Ponadto, chciałem poruszyć kwestie sprzedaży mieszkań na terenie LI - nie wiem czemu administracja widzi w tym taki problem. 

Zgłoszenia są odbierane raz na dwa miesiące. W czym leży wina? Czy założenie cuboida tak, aby nie nachodził na ściany jest zbyt wymagające? 

Nie ma szans na wprowadzenia - na serwerze MinePolis; możliwości sprzedaży działek w Miastach i Osiedlach przez ich Zarządców/Założycieli.

Cytat:Kolejną kwestią jest przydzielanie działek. Miałoby to się odbywać za pomocą komendy /dzialka, jednakże widząc styl budowania niektórych graczy (Debowy1 itd.) boję się o przyszłościowy wygląd osiedla, jeśli pojawi się większa ich ilość. 

Dlatego moją propozycją jest rekrutacja na działki. Wiem, że będzie to baaaaaardzo wielkie utrudnienie dla administracji ponieważ będzie notowane 1 zgłoszenie miesięcznie, ale chyba dałoby radę poświęcić 5 minut dla graczy.

Nie ma możliwości wprowadzenia "rekrutacji" dla działek dostępnych dla Graczy nie będących mieszkańcami Osiedla. Jeżeli chcecie przyjmować Graczy na zasadzie rekrutacji możecie tak jak dotychczas - poprzez rekrutację na mieszkańców.

Cytat:Ponadto jak osiedla, czy też miasta, mają się rozwijać i przyciągać graczy, jeśli z miesiąca na miesiąc utrudniane jest wydobycie surowców oraz zarabianie funduszy na zakup surowca?

Mamy nadzieję, że atrakcje (czy też wyzwania) przygotowane przez Ekipę, dla Graczy MinePolis, nie są utrudnieniem a jedynie urozmaiceniem rozgrywki.

RE: Miasto/Osiedle - kkrriss - 21-05-2014

No dobrze, w niektórych sprawach mogę się zgodzić, w innych nie.

Cytat:Nie ma szans na wprowadzenia - na serwerze MinePolis; możliwości sprzedaży działek w Miastach i Osiedlach przez ich Zarządców/Założycieli.
Z jakiej racji? Czy jest to aż takie trudne do zrobienia? Czy to wtedy jest nieuczciwa forma zarabiania? Czy zwykły gracz jest zmuszony do budowania kloca z dirtu, a nie kupienia sobie małego, ładnego mieszkania? ( może trochę za bardzo wyolbrzymiam, ale jest podobnie)

nw co tam jeszcze skomentować, może coś wymyślę

RE: Miasto/Osiedle - Eltic_Semar - 21-05-2014

(21-05-2014, 21:29)kkrriss napisał(a): No dobrze, w niektórych sprawach mogę się zgodzić, w innych nie.

Cytat:Nie ma szans na wprowadzenia - na serwerze MinePolis; możliwości sprzedaży działek w Miastach i Osiedlach przez ich Zarządców/Założycieli.
Z jakiej racji? Czy jest to aż takie trudne do zrobienia? Czy to wtedy jest nieuczciwa forma zarabiania? Czy zwykły gracz jest zmuszony do budowania kloca z dirtu, a nie kupienia sobie małego, ładnego mieszkania? ( może trochę za bardzo wyolbrzymiam, ale jest podobnie)

nw co tam jeszcze skomentować, może coś wymyślę

Rozgraniczmy pewne rzeczy... istnieje możliwość zarabiana poprzez świadczenie usługi wykonania budowli na zlecenie innego Gracza. Tutaj nikt nikomu nie stawia ograniczeń w zakresie oferowanych przez Graczy usług (o ile są one zgodne z Regulaminem Serwera).

Natomiast nie istnieje (i nie będzie istnieć) możliwość przeniesienia praw nadanych konkretnym Graczom na inne osoby. Takie zmiany mogą dokonywać jedynie Opiekunowie Serwera MinePolis.

RE: Miasto/Osiedle - kkrriss - 22-05-2014

Cytat:Rozgraniczmy pewne rzeczy... istnieje możliwość zarabiana poprzez świadczenie usługi wykonania budowli na zlecenie innego Gracza. Tutaj nikt nikomu nie stawia ograniczeń w zakresie oferowanych przez Graczy usług (o ile są one zgodne z Regulaminem Serwera).
To się zgadza. Z twojej wypowiedzi wynika, że można kupić sobie gotowy domek na zamówienie racja?

Cytat:Natomiast nie istnieje (i nie będzie istnieć) możliwość przeniesienia praw nadanych konkretnym Graczom na inne osoby. Takie zmiany mogą dokonywać jedynie Opiekunowie Serwera MinePolis.
Tego zupełnie nie rozumiem, do jakiego punktu moich pytań się to odnosi. Nie chodzi mi o możliwość nadawania praw, bo wiem, że trudno by było zrobić, że można dołączać prefixy na żądanie gracza jeśli jest się założycielem. Chodzi tylko o możliwość kupna mieszkania, z daniem na niego cuboida, to wszystko

co do praw osiedli/miast. 
Ja nie wiem zbyt dużo, założyciele się burzyli, jakie to oni mają mniejsze prawa od założycieli miast.
Najpewniej Shayu może to opisać z własnego doświadczenia.

RE: Miasto/Osiedle - Eltic_Semar - 22-05-2014

Cytat:To się zgadza. Z twojej wypowiedzi wynika, że można kupić sobie gotowy domek na zamówienie racja?
Nie, z  mojej wypowiedzi wynika, że można wykonać dla kogoś budowle, otrzymując za to zapłatę (za wykonanie, nie za budowlę).

Cytat:Tego zupełnie nie rozumiem, do jakiego punktu moich pytań się to odnosi. Nie chodzi mi o możliwość nadawania praw, bo wiem, że trudno by było zrobić, że można dołączać prefixy na żądanie gracza jeśli jest się założycielem. Chodzi tylko o możliwość kupna mieszkania, z daniem na niego cuboida, to wszystko

Postaram się więc wytłumaczyć to najprościej jak się da. To zdanie odnosi się do sprzedawania budowli na Serwerze MinePolis. W momencie otrzymania na Serwerze MinePolis cuboida otrzymujesz prawo do użytkowania tej części serwera w dowolnym zakresie (zgodnie z Regulaminem Serwera MinePolis.pl). Nie możesz natomiast sam, tym bardziej za opłatą, przenieść tych praw na innego Gracza.

Cytat:Ja nie wiem zbyt dużo, założyciele się burzyli, jakie to oni mają mniejsze prawa od założycieli miast.

Wiem o tym, większość Twoich zarzutów jest bezpodstawna. Wnioskuję, że dyskusję podjąłeś wyłącznie z nudów, bez przygotowania, nie znając w ogóle zagadnienia.

RE: Miasto/Osiedle - kkrriss - 22-05-2014

Dobrze. Z waszych wypowiedzi wynika, że jestem kompletnym debilem, nie umiem składać zdań, nie umiem szukać informacji, zadaje beznadziejne pytania, zaczynam bezsensowne dyskusje, obrażam innych graczy/administrację oraz nie znam się na kompletnie nie czym i zakładam tematy bez jakiegokolwiek pojęcia do danej rzeczy.

Niech więc tak będzie.
Jako że z debilami (chodzi o mnie) się nie dyskutuje, prosiłbym o usunięcie tego tematu.

Z góry dziękuje. 

I proszę nie odpowiadanie na ten post.
Dziękuje