MC Land
[RP]Ucieczka z zamku - Wersja do druku

+- MC Land (http://forum.mcland.pl)
+-- Dział: Inne (http://forum.mcland.pl/forum-75.html)
+--- Dział: HydePark (http://forum.mcland.pl/forum-35.html)
+---- Dział: Gry Forumowe (http://forum.mcland.pl/forum-37.html)
+---- Wątek: [RP]Ucieczka z zamku (/thread-262.html)

Strony: 1 2

[RP]Ucieczka z zamku - aareks - 12-11-2014

Skoro chcecie to zaczynamy.

--------MAPA:--------
[Obrazek: cnROr.jpg]
Ground Floor - parter
Basement - piwnica
Upper Floor - piętro
Attic - poddasze

--------ZASADY:--------
Chyba nie ma się co rozpisywać, prezentowany wcześniej regulamin nie miał sensu reguły były zbyt sztywne, a... I tak nie wyjdzie ich przestrzeganie. Smile
Trzymamy się zdrowego rozsądku, kowadło efekta czeka.

Tura zaczyna się i kończy postem MG, będę starał się robić to po napisaniu postów przez wszystkich graczy, jednak odgórna granica to 22 godzina każdego dnia.

--------FABU... co?:--------
Akcja toczy się w bliżej nieokreślonym świecie fantasy, nasi kochani herosi (...) zostali uwięzieni w zamku (dlaczego?). Ferney oraz Anakin powoli odzyskują przytomność leżąc przy ścianie w prostokątnej komnacie. Pomieszczenie jest dość duże, w rogu znajduje się malutki stoliczek, na którym stoi mała dogasająca już lampka, na ścianie wiszą obrazy przedstawiające prawdopodobnie kolejnych możnowładców. Z sali wydostać można się dwoma wielkimi drzwiami, które stoją naprzeciw siebie. Za jednych drzwi dobiegają głosy rozmowy, prawdopodobnie dwóch strażników.

Mowa o pomieszczeniu B17 na mapie. Naturalnie rozmowa dobiega z korytarza.
Pamiętajcie, że postaci na początku nie znają się nawzajem, w pierwszym poście wypadałoby się poznać.

--------PODSUMOWANIE:--------
Cóż, jak można się domyślić swoją postać trzymam za drugimi drzwiami (kobieta, ma swoje prawa, nie?), jeśli chcecie, by brała udział w rozgrywce nic (poza drzwiami) nie stoi na przeszkodzie by spróbować ją zwerbować.
Bohaterowie niespecjalnie wiedzą, dlaczego ich uprowadzono, jednak na pewno nie są zadowoleni ze swojego położenia.
O strażnikach na razie wiadomo tyle, że jest ich dwóch oraz zajęci są rozmową stojąc dość blisko drzwi.
Poprzez lampkę rozumie się świeczkę. Smile

\o/

Zaczynam rundę tutaj i teraz.

RE: [RP]Ucieczka z zamku - elkoko - 12-11-2014

Ferney obudził się z okropnym bólem głowy. Rozejrzał się po pomieszczeniu, po chwili namysłu spochmurniał. Zmarszczył brwi. Nie wiedział, jak się tu znalazł. "Jak ja mogłem do tego dopuścić? No nic, będziemy myśleć" - tak rozmyślając wstał i natychmiast tego pożałował - jedna ze starych desek podłogi zaskrzypiała. Nie był to dźwięk głośny, ale w ciszy brzmiał jak rozdzierający jęk. Ustało to, czego przedtem w ogóle nie zauważył - rozmowa za drzwiami. Ferney zastygł w bezruchu. Z ulgą usłyszał jednak ponowne zawiązanie dialogu. Rozejrzał się ponownie. Dopiero teraz dostrzegł ciemną postać w kącie - budziła się właśnie, podobnie jak on. Zaczął się skradać, tym razem już bezszelestnie, w jej kierunku.

RE: [RP]Ucieczka z zamku - cesarz2012 - 12-11-2014

Anakin budząc się zobaczył skradającą się postać. Szybko wstał na nogi, ale usłyszał jakiś trzask.
Zaczął podskakiwać na palcach, najlżej jak potrafił w kierunki tajemniczej postaci. W końcu doskoczył i powiedział.
- Kim jesteś? - spytał tajemniczego człowieka

RE: [RP]Ucieczka z zamku - aareks - 12-11-2014

Tura #1 zakończona, nic do rozstrzygnięcia.
Dialogi możecie ustalić np. na SB - nie ma sensu ciągnąć po jednym zdaniu na turę.

Początek tury #2.

RE: [RP]Ucieczka z zamku - elkoko - 14-11-2014

Usłyszał głos siedzącej w kącie postaci. Był to głos męski. Pytał: "Kim jesteś?". Zirytowany, Ferney zasyczał:
- Ciszej, idioto, za drzwiami ktoś jest, nie słyszysz? Masz pojęcie, jak się tu znalazłeś?
Nieznajomy zmarszczył brwi i po chwili pokręcił głową.
- Właśnie. Ja też nie, i wcale mi się to nie podoba. Spróbujemy dostać się za te drugie drzwi?

Nie wiem, dogadamy się co zrobimy jak przyjdziesz k?

RE: [RP]Ucieczka z zamku - cesarz2012 - 14-11-2014

- Mam plan - wyszeptał Anakin - Uderzmy moją butelką wina w drzwi i strażnicy wyjdą, a ja podpalę i pochodnią i kulą ognia. - dodał
Wtedy z pochodnią w ręce podszedł do drzwi i rzucił w nie butelką wina. Strażnicy weszli i powiedzieli chórem:
- Nie ruszać się! - krzyknęli
Wtedy Anakin rzucił się na nich z pochodnią, potem odskoczył i uderzył w nich kulą ognia.

(Anakin nie jest w stanie miotnąć drugą kulą, gdyż stracił 55% sił)

RE: [RP]Ucieczka z zamku - aareks - 14-11-2014

efekt spojrzał z niebios na poczynania Anakina...
"Co ty wyprawiasz mój synu?!" - takie słowa wypowiedział po czym spoglądając to na zegarek (oryginalnego rolexa), to na kowadło ciągnął dalej - "Na pogardę zasługują twe poczynania! Tym razem jednak wybaczam. Strzeż się jednak..." - spojrzał raz jeszcze na kowadło - "Więcej nie przepuszczę!". W tym momencie czas najpierw zaczął zwalniać, zamarł na chwilę (czas stanął w miejscu... na chwilę), a następnie powoli cofać, aż do momentu, gdy Anakin objaśniał swój plan.

Koniec tury #2
Początek tury #3

RE: [RP]Ucieczka z zamku - kkrriss - 15-11-2014

Piętro B14

Kris obudził się w ciemnym małym pomieszczeniu. Odruchowo chciał przeciągnąć się, lecz zauważył, że coś krępuje mu ręce i nogi, oraz że ma przywiązaną szmatę do twarzy tak, by nie mógł niczego powiedzieć. Po chwili szamotania obrócił się na drugi bok, i mógł zobaczyć większość pomieszczenia. Zainteresował go wielki drewniany stół na środku oraz dosyć mocne dębowe drzwi. Nie mógł się ruszyć, więc dokładnie obejrzał pomieszczenie.

[Ekwipunek] czarny płaszcz, medalion w kształcie liścia dębu, butelka ze zwyczajną wodą

[Sprawność] kondycja 20%, celność ndt, szybkość 0% (związany)

[Stan zdrowia] obity, niezdolny do wykonania jakichkolwiek czynności do których potrzeba kończyn

RE: [RP]Ucieczka z zamku - elkoko - 15-11-2014

- Otóż nie. To nie jest najlepszy moment na robienie hałasu.
Tak szepcząc, Ferney podszedł do drzwi, za którymi (jak przypuszczał) nikogo nie było. Nacisnął klamkę cicho i powoli.

RE: [RP]Ucieczka z zamku - cesarz2012 - 15-11-2014

Lekko poddenerwowany, Anakin postanowił dołączyć do tego starca, żeby w razie czego być gotowym do walki. Już nie słyszał rozmów, ale wciąż był w gotowości do walki.

RE: [RP]Ucieczka z zamku - aareks - 15-11-2014

Tura #3 zakończona!

Kris spostrzegł płaski, najprawdopodobniej metalowy, przedmiot na stole. Poza nim w pomieszczenie było puste, przez jedyne drzwi przebijały się promienie światła.

Ferney docisnął klamkę, drzwi drgnęły - widocznie nie były zamknięte, jednak coś je blokowało. Z zamkniętego pomieszczenie dobiegł cichy szmer, a po chwili cichy głos.

Tura #4 zaczyna się... tutaj!

Sathara z przerażeniem przyglądała się powolnemu opadaniu klamki.
Oby się udało - pomyślała zerkając na prowizoryczną blokadę, a właściwie na łóżko ustawione tuż przed wejściem.
Drzwi drgnęły, Amarylis podskoczyła.
- N-- Nie podchodź! - starała się opanować, lecz z jej ust wychodził pełen strachu głos.
Zamarła w oczekiwaniu na odpowiedź.

RE: [RP]Ucieczka z zamku - elkoko - 15-11-2014

- Cicho bądź, na Boga! - syknął Ferney.
Nie doczekał odpowiedzi, kontynuował więc:
- Masz szczęście, że miałaś czym zastawić drzwi. Szkoda, że to za naszymi są strażnicy.
- K-- Kim jesteś? - usłyszał odpowiedź.
Zirytowany pytaniem, którego nigdy nie lubił odparł:
- Mam ci podać imię, czy streścić historię życia? W każdym razie mogę cię tylko zapewniać, że nie jestem wrogiem.
Nieznajoma chyba mu zaufała, bo zaczęła odciągać barykadę.
- Na co czekasz, pomóż mi. - rzuciła.
Postarał się pomóc, zwracając uwagę na hałas. Po chwili łóżko (trochę skrzypiąc) ustąpiło. Przeszedł przez drzwi, kiedy tylko mu się udało. Rozejrzał się po pokoju. Było w nim trochę więcej mebli, ale nie dało się z niego przejść nigdzie dalej. Miał jednak okna. 

RE: [RP]Ucieczka z zamku - kkrriss - 15-11-2014

Kris bezskutecznie próbował wydrzeć się z więzów. Po kilku minutach zaprzestał bezowocnych prób i zaczął przysłuchiwać się rozmowie strażników, by określić mniej więcej gdzie się znajduje.

RE: [RP]Ucieczka z zamku - cesarz2012 - 15-11-2014

Anakin ciągle podchodził do tego mądrego starca na palcach, żeby być cicho i być bezpiecznym jednocześnie.

RE: [RP]Ucieczka z zamku - aareks - 15-11-2014

Tura #4 koniec, tura #5 początek, nic do rozstrzygnięcia, wszystko elkoko opisał.

Pomieszczenie B18 wydaje się być większe od pomieszczenia B17, znajduje się w nim masywne łóżko, stoliczek nocny oraz kredens. Na stoliku leży medalion w kształcie półksiężyca zawieszony na rzemyku. Przez okna wpadają ostatnie promyki światła, powoli zapada zmrok.

Kris wsłuchuje się w otoczenie. Udaje mu się wychwycić głosy rozmowy, jednak nie jest w stanie zrozumieć słów.