MC Land
Sugestie - Wersja do druku

+- MC Land (http://forum.mcland.pl)
+-- Dział: Forum i Portal (http://forum.mcland.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Ogłoszenia (http://forum.mcland.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Sugestie (/thread-68.html)

Strony: 1 2

Sugestie - matiyarosz - 20-03-2014

W tym temacie proszę o zgłaszanie wszystkich sugestii i propozycji zmian na forum.

RE: Sugestie - aareks - 20-03-2014

-Sygnaturka dla szaraków!
Sygnatura nie powinna być przywilejem wyższych kast! Powinna być dostępna dla zwykłego obywatela! Wnoszę o odblokowanie opcji edycji sygnatury dla użytkowników.
Propozycja jest następująca - 150 pixeli wysokości, do 15 obrazków (by można było sprawić, by podpis był interaktywny) możliwych do ustawienia w szeregu.

-Top lista na spamboxie - to tylko takie moje marzenie, bez zmiany skryptu SB jest to niemożliwe. Punkt dodany z sentymentu.

-Tapatalk - nie wiem czy jest, jeśli nie ma - must have.

-SCEditor jako domyślny edytor, najlepiej w trybie source code -znacznie lepszy niż standardowy MyCode editor... W trybie source code może pomóc w nauce BBCode.

-Notki dla moderatorów, tak albo tak.

-Zmniejszanie rozdzielczości zdjęć - nie testowane, ale może nie być.

-Profil STEAM - portal ma być pewnie przeznaczony dla graczy Minecraft, ale odnośnik do STEAM nie zaszkodzi. Smile

-Rankingi użyszkodników - podobnie jak z topką, tyle że łatwe w realizacji - podstrona zlinkowana na dole forum - statystyki postów (w dniu, tygodniu, ogólnie), czasu online czy reputacji.

Pewnie masa innych, coś wymyślę to napiszę.

@E
Jest reputacja, nie ma przycisku Like!

@E2
Pepe się zdradził, opcja like istnieje, niestety nie dla szaraków (albo jestem ślepy...).

Można też dodać takie coś w miejscu "szybkiej edycji" dla niezarejestrowanych.
Przykład z forum doty, innego nie szukałem...

(Ten post jest testem, jeśli nie połączy się z poprzednim - opcja łącząca posty tego samego użytkownika napisane w mniejszym odstępie czasu niż 24h)

Test zaliczony Smile

RE: Sugestie - matiyarosz - 20-03-2014

Na czerwono zaznaczyłem punkty, w których ja muszę wykonać jakąś akcję (testy itp) a na zielono to co już jest.
(20-03-2014, 21:05)aareks napisał(a): -Sygnaturka dla szaraków!
Sygnatura nie powinna być przywilejem wyższych kast! Powinna być dostępna dla zwykłego obywatela! Wnoszę o odblokowanie opcji edycji sygnatury dla użytkowników.
Propozycja jest następująca - 150 pixeli wysokości, do 15 obrazków (by można było sprawić, by podpis był interaktywny) możliwych do ustawienia w szeregu.
Po napisaniu 5 wartościowych postów (czyli hyde-park się nie liczy) otrzymasz użytkownika, który ma dostęp do zmiany sygnatury. Taka mała zachęta do bycia aktywnym i próba powstrzymania osób, które by tą opcje nadużywały.

-Top lista na spamboxie - to tylko takie moje marzenie, bez zmiany skryptu SB jest to niemożliwe. Punkt dodany z sentymentu.
Punkt dobry, do sprawdzenia 

-Tapatalk - nie wiem czy jest, jeśli nie ma - must have.
Jest

-SCEditor jako domyślny edytor, najlepiej w trybie source code -znacznie lepszy niż standardowy MyCode editor... W trybie source code może pomóc w nauce BBCode.
MyCode jest usunięty powinien zostac tylko SCE jeżeli się nie mylę, nie ma możliwości ustawienia Source jako domyślnego.

-Notki dla moderatorów, tak albo tak.
Spójrz na swój post

-Zmniejszanie rozdzielczości zdjęć - nie testowane, ale może nie być.
Do przetestowania

-Profil STEAM - portal ma być pewnie przeznaczony dla graczy Minecraft, ale odnośnik do STEAM nie zaszkodzi. Smile
Dobry pomysł, dodam.

-Rankingi użyszkodników - podobnie jak z topką, tyle że łatwe w realizacji - podstrona zlinkowana na dole forum - statystyki postów (w dniu, tygodniu, ogólnie), czasu online czy reputacji.
http://forum.mcland.pl/stats.php

Można też dodać takie coś w miejscu "szybkiej edycji" dla niezarejestrowanych.
http://img607.imageshack.us/img607/6382/juq7.png
Przykład z forum doty, innego nie szukałem...
Może być trudne do zrobienia (XenForo ma o wiele lepsze wsparcie dla motywów, MyBB pod tym względem jest beznadziejne) ale zobaczę co da się zrobić.

Like zamiast reputacji będą także w swoim czasie. Wszelkie nowe opcje będą dodawane wraz z czasem. Na razie priorytetem jest ograniczenie liczby wszelkich błędów do minimum oraz wywołanie przynajmniej lekkiej aktywności wśród użytkowników. W końcu McLand jeszcze oficjalnie nie wystartował.

RE: Sugestie - Hogohin - 22-03-2014

Możliwość pokazania nicków graczy, którzy aktualnie są na serwerze. 

RE: Sugestie - matiyarosz - 22-03-2014

(22-03-2014, 13:42)Hogohin napisał(a): Możliwość pokazania nicków graczy, którzy aktualnie są na serwerze. 
Przekażę efektowi, statusy są hostowane przez niego ja je tylko wyświetlam.

RE: Sugestie - Pepego - 22-03-2014

Proponuję dodanie rangi "Stara gwardia" czy czegoś w ten deseń - przyznawana użytkownikom najbardziej udzielającym się w społeczności w drodze głosowania (?) w otwartej ankiecie co jakiś dłuższy okres (np 2 miesiące)

RE: Sugestie - aareks - 22-03-2014

-emotka GG.

Proponuję zaimplementowanie tego: http://i.imgur.com/Bgt7wgs.png (31x18, czyli wysokość się zgadza, png, przeźroczysta, czcionka Acidic)
Podgląd: [Obrazek: Bgt7wgs.png]

@E Pomniejszyłem do 18 pixeli - trochę za duża była.
@E2 Jeszcze mniejsza wersja: [Obrazek: h9aDaHU.png] 26x15

RE: Sugestie - aareks - 25-03-2014

-Oznaczanie działów ([Obrazek: off.gif]) jako przeczytane po kliknięciu ikonki ([Obrazek: on.gif]) - ja na razie by oznaczyć dział jako przeczytany należy wejść w niego i ręcznie wyklikać nowe tematy*...

*Klikanie z panelu ostatnich postów się nie zalicza.

@E
Magia, działa jednak (klikanie w krzyżyk), lecz efekt widoczny jest dopiero po odświeżeniu strony...

RE: Sugestie - Hrabia_Mol - 25-03-2014

kolorek nicku dla osiedli,zarządcy

RE: Sugestie - Eltic_Semar - 25-03-2014

Na forum specjalne rangi przewidziane są jedynie dla osób, które należą/bądź należały do ekip serwerów MC/portalu/forum/ts'a. Jeżeli coś w tej sprawie się zmieni zostaniecie poinformowani.

RE: Sugestie - efekt - 26-03-2014

Jak na razie shoutbox robi dziwne rzeczy z płynnością przeglądania forum pod chromem, Elticu przyjrzysz się temu?

RE: Sugestie - Eltic_Semar - 26-03-2014

Przyglądam się.

Skrypt jest ciężki dla niektórych przeglądarek. Mam już kilka zamienników - niestety muszę je przetestować. Jeżeli nie znajdę nowego skryptu to po prostu Shoutbox zostanie wydzielony na osobną podstronę.

RE: Sugestie - madzia627 - 26-09-2014

Ranga - Stały Gracz
Dla nołlifuf na mp ;3

P.S. Ten "Nołlifuf" to specjalnie Big Grin

RE: Sugestie - cesarz2012 - 26-09-2014

Popieram! (jestem 5 największym Nolifem :/)

RE: Sugestie - madzia627 - 27-09-2014

Nołlif ;d